July 26, 2014

Medina
Showers
63°F

Results: Jr. Fair rabbits judging

Beginner Showmanship (9 years old)
1st – Grace Dunlay, Valley City Vikings
2nd – Leah Stidham, Sharon Livewires
3rd – Shelby Knapp, Lodi Loyal Lads & Lassies

Beginner Showmanship (10-11 years old)
1st – Rebecca Stroud, Homer Jr. Highlighters
2nd – Grace Winrod, Super Outstanding Sevillians

Beginner Showmanship (12-13 years old)
1st – Kelly Wilson, Homer Jr. Highlighters
2nd – Connie Riggi, Chippewa Chipmunks

Beginner Showmanship (14 and older)
1st – Angie Sullivan, Liverpool Tadpoles

Experienced Showmanship (9-10 years old)
1st – Anna Shearer, Homer Jr. Highlighters
2nd – Alexa Shearer, Homer Jr. Highlighters
3rd – Hanna Weidrick, Chippewa Chipmunks

Experienced Showmanship (11-12 years old)
1st – Rebbeca Krymowski, Medina County Aggies
2nd – Alexis Letner, Chippewa Chipmunks
3rd – Grace Conrad, Liverpool Tadpoles

Experienced Showmanship (13-14 years old)
1st – Faith Stidham, Sharon Livewires
2nd – Ashley Stroud, Homer Jr. Highlighters
3rd – Lany Wallace, Chippewa Chipmunks

Experienced Showmanship (15 and Older)
1st – Cameron Lambert, Phoenix 4-H Club
2nd – Shawna Olah, Country Classics
3rd – Ashlee Olah, Country Classics

Mini Rex – Sr. Buck
1st – Mariellea Heidy, Guilford Go-fers
2nd – Cassandra Lambert, Phoenix 4-H Club
3rd – Zoe Columbus, Chatham Farmers

Mini Rex – Sr. Doe
1st – Maranda Barsic, Garfield Bees
2nd – Sara Dash, Mallet Creek 4-H Club
3rd – Anna Stallard, Guilford Go-fers
Best of Breed – Maranda Barsic, Garfield Bees

Mini Rex – Jr. Buck
1st – Alexis Letner, Chippewa Chipmunks
2nd – Brian Kibe, Country Classics
3rd – Brian Kibe, Country Classics

Mini Rex – Jr. Doe
1st – Alexis Letner, Chippewa Chipmunks

Mini Lop – Sr. Buck
1st – Garrett Kelly, Chatham Farmers
2nd – Dustyn Nagy, Super Outstanding Sevillians
3rd – Grace Dunlay, Valley City Vikings

Mini Lop – Sr. Doe
1st – Morgan Kelly, Chatham Farmers
2nd – Ashley Nagy, Super Outstanding Sevillians
3rd – Ashley Nagy, Super Outstanding Sevillians
Best of Breed – Morgan Kelly, Chatham Farmers

Holland Lop – Sr. Buck
1st – Christopher Olson, Jr., Garfield Bees
2nd – Brittany Christy, Guilford Go-fers
3rd – Faith Stidham, Sharon Livewires

Holland Lop – Sr. Doe
1st – Victoria Schuster, Chippewa Chipmunks
2nd – Kelly Wilson, Homer Jr. Highlighters
3rd – Owen Nagy, Super Outstanding Sevillians
Best of Breed – Christopher Olson, Jr., Garfield Bees

Lionhead – Sr. Buck
1st – Shelby Knapp, Lodi Loyal Lads & Lassies
2nd – Lany Wallace, Chippewa Chipmunks

Lionhead – Sr. Doe
1st – Leah Stidham, Sharon Livewires
2nd – Jager Levandoski, Spunky Spurs
3rd – Jager Levandoski, Spunky Spurs
Best of Breed – Leah Stidham, Sharon Livewires

Netherland Dwarf – Sr. Buck
1st – Shawna Olah, Country Classics
2nd – Ashlee Olah, Country Classics
3rd – Ashlee Olah, Country Classics